Δημοσιεύθηκε στην Β' τάξη

Επιστρέφουμε στο σχολείο μας – Οδηγίες για τους μυστικούς πράκτορες της 2ας τάξης

Επιστροφή στο σχολείο - frodida.gr

Η ώρα της επιστροφής στο σχολείο έφτασε! Από τη Δευτέρα οι αίθουσες θα ξαναγεμίσουν με φωνές, γέλια και πολλούς ακόμα γνώριμους ήχους. Μα το κυριότερο είναι ότι θα γεμίσουν από εμάς! Παιδιά, δασκάλους και δασκάλες!

Προτού όμως συνεχίσουμε αυτά που κάναμε στην εξ αποστάσεως διδασκαλία, θα ενημερωθούμε για το πώς θα είναι η καθημερινότητά μας στον σχολείο. Πολλά θα αλλάξουν και εμείς θα πρέπει να προσαρμοστούμε στις νέες συνθήκες και να ακολουθούμε τις οδηγίες των ειδικών. Πρέπει να δείξουμε υπευθυνότητα και να είμαστε πολύ προσεκτικοί.

Το κυριότερο είναι να τηρούμε τους κανόνες υγιεινής. Ας δούμε παρακάτω δυο βίντεο με τους κανόνες αυτούς.