Το 41º Δημοτικό Σχολείο Αθήνας «Νικόλαος Γύζης» άνοιξε τις πύλες του στο κοινό και τίμησε την 28η Οκτωβρίου 1940, με μια επιτυχημένη επετειακή εκδήλωση.
Την εκδήλωση παρουσίασαν οι μαθητές της Δ΄τάξης και προετοίμασαν οι Δάσκαλοι: Βαφειάδη Μάρθα, Παναγής Ιωάννης , Πρεκατές Κωνσταντίνος , Πολιτάκη Ελένη, Ξένου Χαρίκλεια, Χανδρινού Θεοδώρα και Αγγελούση Αναστασία, που συνεργάστηκαν προσφέροντας γόνιμα αποτελέσματα.
Στην εκδήλωση, έγινε απονομή των επαίνων στους αριστούχους μαθητές της προηγούμενης χρονιάς.
Την γιορτή πλαισίωσε έκθεση εικαστικής δημιουργίας, με τα ατομικά και ομαδικά έργα των παιδιών μας. Η παρουσίαση και τα έργα άφησαν θετικές εντυπώσεις και επαινετικά σχόλια για την πρωτοτυπία των θεμάτων και το αισθητικό αποτέλεσμα.
Στην επίσημη ιστοσελίδα του Σχολείου μας έγινε ανάρτηση για την εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε
https://blogs.sch.gr/41dimat/archives/3281
Συγχαρητήρια σε όλους!
Θεοδώρα Χανδρινού – Εκπαιδευτικός ΠΕ08 Εικαστικός