Συνεργαζόμαστε δημιουργικά με Σχολεία από όλο τον κόσμο, ανταλλάσσουμε εκπαιδευτικό υλικό και ιδέες. Επικοινωνούμε με στόχο την ενεργοποίηση των παιδιών και την ευαισθητοποίησή τους πάνω σε θέματα Πολιτισμού, Περιβαλλοντικά, Αγωγής υγείας και Αειφόρου ανάπτυξης.

Με τα εκπαιδευτικά προγράμματα εγγυημένα από το Υπουργείο Παιδείας στο μάθημα των Εικαστικών που διδάσκω, ακολουθώ τον οδηγό σπουδών και επεκτείνω τους ορίζοντες των μαθητών και μαθητριών μας.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις διαφορετικές τους δραστηριότητες που με ενθουσιασμό ολοκληρώνουν και παρουσιάζουν!!

We celebrate the eTwinning Day!

With my pupils in the school we are going to present an Art exhibition dedicated to the Day. The creations are the result of our effort during the eTwinning projects’ activities!

Furthermore we cooperate with the eTwinning project partners during the educational process of the projects.

Congratulations to all the participants pupils and Teachers!!

Theodora Chandrinou – Greece

Theodora Chandtinou Greece eTwinning Day

2 σχόλια προς “9th of May – eTwinning Day”

1. Ο/Η ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΤΣΙΩΛΗ λέει:

Ωραίο blog!!