Οκτ 202111
Στο πλαίσιο του προγράμματος e-twinning που έχουμε αναλάβει να υλοποιήσουμε κατά τη φετινή σχολική χρονιά, τα παιδιά του πρωινού τμήματος 1,συνεχίσαμε σήμερα τη γνωριμία μας με τη Mary Poppins. Παρακολουθήσαμε παρουσίαση των συνεργατών του προγράμματος σχετικά με τη Mary Poppins,πατήστε στην εικόνα
παίξαμε online παιχνίδια
και συμπληρώσαμε φύλλο εργασίας του προγράμματος, ρωτώντας τη Μαίρη Πόππινς ενδιαφέρουσες ερωτήσεις όπως “Είναι μαγική η ομπρέλα σου;”, “Από πού αγόρασες την ομπρέλα σου;” “Πώς χωρούν τόσα πολλά πράγματα μέσα στην τσάντα σου;”.
Γνωρίσαμε και τα συνεργαζόμενα σχολεία του προγράμματος και είδαμε αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες που έχουν ανέβει σε ένα κοινόχρηστο padlet. Η δική μας συμμετοχή.
Τα παιδιά του τμήματος 2 γνωρίσαμε τη Μαίρη Πόππινς, την μαγική της ομπρέλα, τη μαγική της τσάντα από την οποία βγάζει ότι αντικείμενο χρειάζεται και γοητευτήκαμε από το ήρεμο πέταγμά της με τη βοήθεια του ανέμου. Παρακολουθήσαμε τ’ αντίστοιχα βίντεο.

Δημιουργήσαμε την αφίσα ¨Πετώ μαζί με τη Μαίρη Πόππινς” κρατώντας κι εμείς τις μαγικές μας ομπρέλες.

Η αφίσα μας:

Παίξαμε και τα online παιχνίδια του προγράμματος.

Η αφίσα μας και η δράση μας ανέβηκε στο κοινόχρηστο padlet του προγράμματος.

από κάτω από: eTwinning 2021-2022: "Everything is possible, even the impossible!"| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση για τη Μαίρη Πόππινς- Online παιχνίδια προγράμματος- Αφίσα: Πετώ μαζί με τη Μαίρη Πόππινς