Νοέ 202130

Πριν μερικές ημέρες συμμετείχαμε και τα δύο τμήματα με τις ζωγραφιές μας  στη διεθνή πρωτοβουλία «Draw Upon Earth – Ζωγραφίζοντας για τη Γη» προκειμένου οι φωνές των μαθητών μας να ενωθούν με αυτές των παιδιών σε όλο τον κόσμο ώστε ν’ ακουστούν οι σκέψεις και οι ανησυχίες της νέας γενιάς για την κλιματική αλλαγή και το μέλλον του πλανήτη γνωρίζοντας  ακόμη καλύτερα τις άσχημες επιπτώσεις της ανθρώπινης δραστηριότητας στο περιβάλλον. Πατήστε εδώ.

Ενημέρωση για τη συμμετοχή μας από την Twinkl. Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Το 12ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας συμμετείχε στη διεθνή εκπαιδευτική καμπάνια_ COP26 – Ζωγραφίζοντας για τη Γη! – Δελτίο Τύπου

Ήρθαν τα πιστοποιητικά μας μαζί με των εκπαιδευτικών μας και του σχολείου μας και θα τα παραλάβουμε αύριο. Πατώντας στις παρακάτω εικόνες μπορείτε να δείτε τις ζωγραφιές μας σε μορφή Anyflip που τις δημιούργησε η κα Τάνια.

Επίσης πατώντας στην παρακάτω εικόνα μπορείτε να δείτε τη σελίδα που έχουν αναρτηθεί μαζί με τις ζωγραφιές των 24 ελληνικών σχολείων. Αφού ανοίξετε τη σελίδα, για να δείτε όλες τις συμμετοχές πατήστε στις εικόνες τους.

Το badge και το πιστοποιητικό του Νηπιαγωγείου μας για τη δράση.

COP26 badge 12ο Νηπιαγωγείο Γλυφάδας   44

Σήμερα πραγματοποιήθηκαν επίσης και δραστηριότητες για την ελιά και πειράματα με λάδι-πατήστε εδώ για να τις δείτε.

από κάτω από: Τα παιδιά ζωγραφίζουν για τη Γη με αφορμή τη σύνοδο για την κλιματική αλλαγή COP26!| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πιστοποιητικά μαθητών – Πιστοποιητικό σχολείου για τα παιδιά ζωγραφίζουν για τη Γη με αφορμή τη σύνοδο για την κλιματική αλλαγή COP26!