Αγιασμός σχολικού έτους 2021-2022

Σεπ 202110

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

σας καλωσορίζουμε στην καινούργια σχολική χρονιά με υγεία, δύναμη, δημιουργικότητα και πλατύ χαμόγελο.

Ο αγιασμός του Νηπιαγωγείου μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/9/2021, ώρα 10:30 π.μ. στον αύλειο χώρο. Στον αγιασμό ο κάθε μαθητής, η κάθε μαθήτρια θα συνοδεύεται αυστηρά από έναν συνοδό. Όλοι οι μαθητές/μαθήτριες καθώς και οι συνοδοί θα φορούν υποχρεωτικά προστατευτική μάσκα(απλή χειρουργική ή υφασμάτινη). Η είσοδος των μαθητών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου(self test).

Την ίδια μέρα το απόγευμα θα πραγματοποιηθούν οι ενημερωτικές συναντήσεις γονέων των δύο τμημάτων. Οι γονείς των μαθητών του τμήματος 1 θα προσέλθουν στο Νηπιαγωγείο μας, ώρα 17:00-17:30 και οι γονείς των μαθητών του τμήματος 2 θα προσέλθουν ώρα 17:30-18:00. Στον αγιασμό θα μάθετε σε ποιο τμήμα θα φοιτά το παιδί.

Καλή σχολική χρονιά

Οι Νηπιαγωγοί

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγιασμός σχολικού έτους 2021-2022