Χριστουγεννιάτικο εργαστήρι ευχών-Στολισμός χριστουγεννιάτικου δέντρου 2019

Δεκ 201912

Σήμερα πραγματοποιήθηκε το χριστουγεννιάτικο  εργαστήρι ευχών με τις οποίες στολίσαμε το φετινό έλατο μας.

Δεν ήταν μια κοινή μέρα όπως οι καθημερινές μας.Ήρθαν να συμμετέχουν στη δράση μας όσες μανούλες και μπαμπάδες μπορούσαν,τους οποίους ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή τους και τη θετική ενέργεια που μας έδωσαν!

Τους υποδεχτήκαμε  με χαμόγελο και τις μελωδίες χριστουγεννιάτικων τραγουδιών.Ευχαριστούμε γι’ακόμη μία φορά τη συνάδελφο μουσικό κα Ευτυχία που μας συνόδευσε στο αρμόνιο!!!

Κάθε μαθητής μας είπε την ευχή του την οποία έγραψε ο γονιός πάνω στο αστέρι του.Το παιδί με τα υλικά που υπήρχαν στα τραπεζάκια εργασίας το διακόσμησε.

Όμως και κάθε γονιός έγραψε την προσωπική του ευχή στο δικό του αστέρι και το διακόσμησε.

Τα αστέρια των ευχών μας τοποθετήθηκαν στο έλατο:

και των γονιών μας:

Μερικές από τις ευχές που θα μας συντροφεύουν την καινούρια χρονιά:

Η μέρα τα περιελάμβανε όλα! Μουσική,δράσεις,καφεδάκι,χυμούς και φαγοπότι.Οι συμμετέχοντες γονείς έφεραν τις λιχουδιές που γευτήκαμε μετά την ολοκλήρωση των εργασιών μας.

Πάντα υπάρχει χώρος για έναν χυμό όσο κι αν έχουμε φάει……

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Χριστούγεννα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικο εργαστήρι ευχών-Στολισμός χριστουγεννιάτικου δέντρου 2019