Ιούν 202312

Σήμερα ολοκληρώθηκαν οι πρόβες  για την καλοκαιρινή γιορτή μας που θα γίνει αύριο το απόγευμα στην αυλή του Νηπιαγωγείου μας. Οι πρόβες, καθότι τελικές διήρκησαν όλο το πρωινό ωράριο.

Τα παιδιά των ολοήμερων τμημάτων ασχοληθήκαμε με χαλαρές δραστηριότητες. Τα παιδιά του πρωινού τμήματος 1, παρακολουθήσαμε την ταινία “Ο μικρούλης Τομ και ο μαγικός καθρέπτης”.

Τα παιδιά του ολοήμερου τμήματος 2, παίξαμε online παιχνίδια αναστοχασμού και ανάκλησης γνώσεων σχετικά με το πολιτιστικό μας πρόγραμμα με τίτλο “Οι 12 θεοί του Ολύμπου”, τ’ οποίο ολοκληρώσαμε-πατήστε εδώ για να δείτε όλες τις σχετικές μας δραστηριότητες.

Καταγραφή 10 Καταγραφή1 8

Πατήστε στις παρακάτω εικόνες για να παίξετε.

Καταγραφή2 4   Καταγραφή3 3   Καταγραφή4 2   Καταγραφή5 Καταγραφή6   Καταγραφή7   Καταγραφή8   Καταγραφή9 Καταγραφή10   Καταγραφή11

Τέλος παρακολουθήσαμε ολιγόλεπτα βίντεο χωρίς λόγια, με ήρωες  ζώα, πτηνά, έντομα και τη σύνδεση αναμεταξύ τους λόγω τροφικής αλυσίδας.

από κάτω από: 12 θεοί του Ολύμπου, Μυθολογία, Το παιχνίδι| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιδική ταινία :Ο μικρούλης Τομ και ο μαγικός καθρέπτης- Online παιχνίδια για τους 12 θεούς του Ολύμπου- Ολιγόλεπτες ταινίες με ζώα, πτηνά, έντομα και την τροφική αλυσίδα