Έκκληση για οικονομική βοήθεια σε νεαρό τραυματία από τροχαίο στο νησί μας

Το Νηπιαγωγείο μας συγκεντρώνει χρήματα με σκοπό την οικονομική ενίσχυση της οικογένειας του Στέλιου Ζαφείρη που τυγχάνει να είναι και θείος μαθητή και μαθήτριας του σχολείου μας.

Ο νεαρός είχε ένα τροχαίο ατύχημα στις 7 Απριλίου 2015 στη Χίο, όπου μεταφέρθηκε στο Γενικό Κρατικό Γεώργιος Γεννηματάς με σοβαρές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις. Βρίσκονταν 2 μήνες στην εντατική σε κώμα. Εδώ και 2 μήνες βρίσκεται στο κέντρο αποκατάστασης Λάρισας. Το οικονομικό κόστος παραμονής στο κέντρο ανέρχεται σε 3000 ευρώ το μήνα κάτι που είναι αδύνατο να το καλύψει η οικογένεια.

Σας παρακαλούμε λοιπόν να σταθούμε αρωγοί στο νεαρό και την οικογένειά του βάζοντας το ποσό που ο καθένας μπορεί στο κουτί που βρίσκεται στο Νηπιαγωγείο μας.

Οι Νηπιαγωγοί                                                                                                                                     Ο Σύλλογος Γονέων

και Κηδεμόνων