ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Τετάρτη 19/9/2018 και ώρα 6:30μ.μ. θα συνεδριάσει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Νηπιαγωγείου Χίου και καλούνται όσοι γονείς ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στις δράσεις του Συλλόγου για την αναβάθμιση του Νηπιαγωγείου, να παρευρεθούν στη συνάντηση.

Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΜΕΡΑ

Η πρώτη μας μέρα στο Νηπιαγωγείο για αυτή τη σχολική χρονιά ήταν υπέροχη. Και στα δύο τμήματα παίξαμε ένα σωρό παιχνίδια, για να γνωριστούμε μεταξύ μας και να συστηθούμε στους καινούργιους μας φίλους. Στο τέλος της ημέρας το κάθε παιδί ζωγράφισε το δικό του αναμνηστικό της πρώτης του μέρας στο νηπιαγωγείο με την υπόσχεση αύριο να περάσουμε ακόμα καλύτερα !!!

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Με τον καθιερωμένο Αγιασμό σήμερα, Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 9:30π.μ., ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά στο Νηπιαγωγείο μας. Οι Νηπιαγωγοί καλωσόρισαν παλιούς και νέους μαθητές και γονείς με την ευχή για μια καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο.