Αναστολή λειτουργίας Νηπιαγωγείου λόγω καιρικών συνθηκών 15,16 & 17 Φεβρουαρίου

Ο Δήμαρχος Χίου κ. Σταμάτης Κάρμαντζης έπειτα από συνεννόηση με τους Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου αποφάσισε τη διακοπή της διά ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων στο νησί μας, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών και των ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών που αναμένεται να σημειωθούν αλλά και της ανάγκης να μην υπάρξουν παρεκκλίσεις από την πιστή τήρηση των μέτρων υγειονομικής προστασίας για τον Covid-19 λόγω του ψύχους.

Ειδικότερα, κλειστά θα παραμείνουν από τη Δευτέρα (15/2) έως και την Τετάρτη (17/2) τα σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και οι παιδικοί και βρεφονηπιακοί σταθμοί.

Παρακαλούμε όπως ενημερωθείτε από το email που σας στείλαμε για τη διενέργεια των μαθημάτων μέσω της πλατφόρμας Webex τη Δευτέρα 15/2, την Τρίτη 16/2 και την Τετάρτη 17/2/2021.

Η προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

Ιωάννα Βελαλή