Ενημερωτικό για ΟΜΑΔΑ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Αγαπητοί Γονείς,

Σε μια προσπάθεια στήριξης των μαθητών, των γονιών και των εκπαιδευτικών, που λόγω της πανδημίας, αντιμετωπίζουν προβλήματα και δυσκολίες, έχουν συσταθεί από την Περιφέρεια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου (ανά περιοχή) Ομάδες Ψυχοκοινωνικής Στήριξης. Σκοπός των ομάδων αυτών είναι η κάλυψη των συμβουλευτικών και υποστηρικτικών αναγκών μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων και απαρτίζεται από κοινωνικούς λειτουργούς και ψυχολόγους.

Συγκεκριμένα, όποιος το επιθυμεί και νιώθει την ανάγκη για στήριξη, μπορεί να μπει στον παρακάτω σύνδεσμο και να καταθέσει το αίτημα του ανώνυμα ή να ζητήσει μια προσωπική επικοινωνία. Η όλη διαδικασία τηρεί τον Γενικός Κανονισμός Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων της Ε.Ε. 2016/679 και 680 και τον νόμο 4624/2019.

Ερωτήσεις – απαντήσεις για την τρέχουσα κατάσταση.

Εκ μέρους όλων μας, σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα με υγεία και σύντομα να βρεθούμε όλοι μαζί και πάλι.

Οι Νηπιαγωγοί του 10ου Νηπιαγωγείου Χίου