Τέλεση Αγιασμού στο Νηπιαγωγείο μας για το σχολικό έτος 2019-2020

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

θα πραγματοποιηθεί στο νηπιαγωγείο μας

την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 9:30π.μ.

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ Α’ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Στις 12 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε η καλοκαιρινή γιορτή του Α’ τμήματος στο αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Τα παιδιά παρουσίασαν ένα θεατρικό με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος και των θαλασσών και αποχαιρέτησαν το νηπιαγωγείο με ποιήματα και τραγούδια.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και οι Νηπιαγωγοί τους μοίρασαν δώρα και έγινε και απονομή βραβείων.

Στο τέλος, τα παιδιά έδωσαν ένα δώρο-έκπληξη στους μπαμπάδες τους για τη γιορτή του πατέρα, τους σήκωσαν και χορέψανε όλοι μαζί και στο τέλος απόλαυσαν το παγωτό τους στην αυλή του Νηπιαγωγείου.

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ Β’ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Στις 12 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε η καλοκαιρινή γιορτή του Β’ τμήματος στο αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Τα παιδιά παρουσίασαν το θεατρικό “Οι μικροί τουρίστες στο Νηπιαγωγείο” και αποχαιρέτησαν το πρώτο τους σχολείο με ποιήματα και τραγούδια.

Στο τέλος, τα παιδιά έδωσαν ένα δώρο-έκπληξη στους μπαμπάδες τους για τη γιορτή του πατέρα και απόλαυσαν το παγωτό τους στην αυλή του Νηπιαγωγείου.