Eνημέρωση

Αγαπητοί γονείς και αγαπημένα μας παιδιά,

Σας ευχόμαστε “Καλή χρονιά” με υγεία, δύναμη, αισιοδοξία.

Από Δευτέρα το σχολείο ξεκινάει πάλι και θα είναι σε πλήρη λειτουργία.

Μετά από την νέα εγκύκλιο που εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας για την αποτροπή της διασποράς της νόσου covid-19, από Δευτέρα 11 Ιανουαρίου και για όσο χρειαστεί θα υπάρξει μικρή τροποποίηση στα ωράρια προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών του νηπιαγωγείου.

Αναλυτικά:

• Η πρωινή υποδοχή   θα λειτουργεί από 7.45 – 8.00π.μ. για τα παιδιά του ολοήμερου.
  • Η προσέλευση των  μαθητών θα γίνεται από τις 8.15 – 8.30π.μ.
  • Η προσέλευση θα γίνεται από την κεντρική είσοδο του σχολείου.
  • Οι γονείς θα προσέρχονται σε ομάδες και θα παραδίδουν το παιδί στην εκπαιδευτικό στην πόρτα της αίθουσας.
  • Το πρωινό τμήμα θα αποχωρεί από τις 12.45μ.μ. έως 12:50μ.μ προκειμένου να αποχωρούν σταδιακά τα τμήματα του συστεγαζόμενου νηπιαγωγείου και τα τμήματα του Δημοτικού Σχολείου.
  • Το ολοήμερο τμήμα αποχωρεί από τις 15:50μ.μ έως τις 15:55μμ

Παρακαλούμε να προσέρχεστε στο σχολείο φορώντας σωστά την μάσκα τα παιδιά και οι συνοδοί.

Να τηρείτε τις αποστάσεις κατά την παράδοση των παιδιών στις νηπιαγωγούς.

Να αποχωρείτε αμέσως και να μην υπάρχουν γύρω από το σχολικό συγκρότημα συναθροίσεις γονιών.

Στο σχόλασμα, μην συνωστίζεστε στην πόρτα. Σταθείτε περιμετρικά σε αποστάσεις και πλησιάστε στην πόρτα όταν βλέπετε πως είναι η ώρα να παραλάβετε το παιδί σας.

Παρακαλούμε, σχετικά με τις παραπάνω αλλαγές να ενημερωθούν όλα τα άτομα της οικογένειας που συνοδεύουν τα παιδιά.

Για μετακίνηση από και προς το σχολείο οι συνοδοί στέλνουν sms στο 13033 με τον Κωδικό 4 και έχουν μαζί τους την βεβαίωση μετακίνησης που είχε δοθεί από το σχολείο.

Για ότι χρειαστείτε, μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του σχολείου καθημερινά 12.00-12.30μ.μ.  ή στέλνοντας μήνυμα στο e-mail του σχολείου.

Ας κάνουμε όλοι μια προσπάθεια να τηρήσουμε τα παραπάνω πολύ σχολαστικά. Ευχαριστούμε πολύ για την συνεργασία!

Καλή αρχή!!!