Christmas Card GymAntim2021

MHNYMA ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Αγαπητοί γονείς, αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες,

Καθώς πλησιάζει η Άγια Νύχτα της γέννησης του Θεανθρώπου, καλό θα ήταν να προβληματιστούμε λίγο γύρω από το μυστήριο της ανακάλυψης της σοφίας, της γνώσης και της αλήθειας. Οι σοφοί μάγοι που ξεκίνησαν από τη Βαβυλώνα, για να προσφέρουν τα δώρα τους στο θείο βρέφος, ακολουθώντας το αστέρι, έφτασαν τελικά στον τόπο του θαύματος. Πώς το κατάφεραν; Με «μαθηματικές» πράξεις, δηλαδή αφαιρώντας και προσθέτοντας. Αφαιρώντας από το μυαλό τους τις παγίδες της πολύπλοκης και συσσωρευμένης γνώσης και προσθέτοντας την επιστημονική αλήθεια που κατείχαν, ως αστρολόγοι, και την καθαρότητα του οράματός τους, να αντικρύσουν τον Σωτήρα!

Έτσι κι εμείς, καθηγητές και καθοδηγητές σας στον αγώνα σας για την κατάκτηση της γνώσης και της αλήθειας, σάς ευχόμαστε αυτές τις Χριστουγεννιάτικες Ημέρες να απαλλαγείτε από τον φόρτο του διαβάσματος, να φιλτράρετε όσα διδαχτήκατε και να αποκτήσετε ένα όμορφο και ξεκάθαρο όραμα για το πώς μπορείτε να τα αξιοποιήσετε μελλοντικά!

Θερμές και ολόψυχες ευχές για:

«Χαρούμενα και ξεκούραστα Χριστούγεννα»

«Ένα Υγιές, Ασφαλές και Φωτεινότερο 2022»

Ο Σύλλογος Καθηγητών και η Διευθύντρια