“Μαθητές εν δράσει”

Οι Φυσικές Επιστήμες, η Τεχνολογία και η Τέχνη συναντήθηκαν σήμερα 22 Απριλίου 2019 στο Γυμνάσιο Αντιμάχειας σε ένα πετυχημένο πάντρεμα, με την παρουσίαση δράσεων του σχολικού έτους 2018-2019 από τους μαθητές που συμμετείχαν:

• Στο Πολιτιστικό Πρόγραμμα «ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ», Οι Φυσικές Επιστήμες Εμπνέουν…, με έκθεση έργων ζωγραφικής και κατασκευών, εμπνευσμένα από τη θεματολογία του προγράμματος: «Παγκόσμια Έλξη» και «Νόμοι του Νεύτωνα».
    Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αγγελική Πίδουλα, Θεοδώρα Παξινού, Μαρία Αμοιρίδου
  • Στο μάθημα της Τεχνολογίας, με έκθεση των κατασκευών τους.
    Υπεύθυνη καθηγήτρια: Θεοδώρα Παξινού
  • Στο Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας, με ανάγνωση και παρουσίαση δραματοποιημένου αποσπάσματος από το βιβλίο της Μάγιας Δεληβοριά: «Ένας άγγελος στο ταβάνι μου».
    Υπεύθυνες καθηγήτριες: Μαρία Αμοιρίδου, Αγγελική Πίδουλα

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους στις παραπάνω δράσεις καθώς επίσης και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους εκείνους τους μαθητές που βοήθησαν ακούραστα στο στήσιμο της εκδήλωσης!
Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αγγελική Πίδουλα, Θεοδώρα Παξινού, Μαρία Αμοιρίδου
Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Αντιμάχειας: Ιωάννης Π. Κρητικός