Σχολική εκδρομή στην Αθήνα

Οι μαθητές που συμμετέχουν σε πολιτιστικά και περιβαλλοντικά προγράμματα, είχαν τη δυνατότητα να ταξιδέψουν στην Αθήνα. Η αναχώρηση έγινε από το λιμάνι της Κω στις 27 Μαρτίου με επιστροφή τις 2 Απριλίου. Το πρόγραμμα  της εκδρομής περιελάμβανε επίσκεψη στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο, το Πλανητάριο, τους Δελφούς, την Ακρόπολη και το Μουσείο Ακρόπολης. Οι βραδινές έξοδοι περιελάμβαναν παρακολούθηση θεατρικής παράστασης και κινηματογραφικής ταινίας. Επιπλέον, η χορευτική ομάδα του σχολείου συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την Ενσωμάτωση της Δωδεκανήσου από τα Δωδεκανησιακά Σωματεία της Αθήνας που πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά. Τέλος, μια μέρα αφιερώθηκε σε  βόλτα στο κέντρο της πόλης (Πανεπιστήμιο, Βιβλιοθήκη, Ακαδημία, Βουλή, Εθνικό Κήπο, Καπνικαρέας, Μοναστηράκι).