sbouren

Επίσκεψη μαθητών της Γ Γυμνασίου στο ΕΕΕΕΚ Κω

Σε ένα πλαίσιο συνεργασίας και ανταλλαγής επισκέψεων οι μαθητές μας της Γ Γυμνασίου επισκέφτηκαν με τη σειρά τους το ΕΕΕΕΚ Κω. Η Διευθύντρια, κα Αικατερίνη Τσατσακλά, ο Σύλλογος Καθηγητών και οι μαθητές/τριές του Ειδικού Σχολείου, υποδέχτηκαν τους συνοδούς καθηγητές μας και τους μαθητές/τριές μας με θέρμη και πολύ φιλικά συναισθήματα, αφού μόλις πριν μία εβδομάδα είχαν οι ίδιοι/ιες επισκεφθεί το Γυμνάσιό μας.

Μια σειρά δράσεων και εκπλήξεων είχαν δρομολογήσει οι οικοδεσπότες μας: εργαστήριο μαγειρικής/ζαχαροπλαστικής, ζωγραφική στον τοίχο (wall painting) και απασχόληση στον βοτανόκηπο του ΕΕΕΕΚ.

Οι μαθητές των δύο σχολείων δημιούργησαν και ψυχαγωγήθηκαν μαζί, έπαιξαν και γέλασαν, ενίσχυσαν τους φιλικούς δεσμούς τους.

Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση και τον Σύλλογο Καθηγητών του ΕΕΕΕΚ Κω για την όμορφη φιλοξενία.

Ο Σύλλογος Καθηγητών και η Διεύθυνση

2023.01.23 01