Πληροφορίες για τον Αγιασμό στο νέο διδακτήριο του 1ου Ειδικού ΔΣ Κορυδαλλού

Αγαπητοί γονείς,

ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί στο ΝΕΟ ΔΙΔΑΚΤΗΡΙΟ του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου & Νηπιαγωγείου Κορυδαλλού, τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 10:30 π.μ.

Η διεύθυνση του νέου σχολείου μας είναι: Σταματοπούλου  και Διογένους, Τ.Κ. 18122,  με το λεωφορείο 807, από μετρό Αιγάλεω και 809 από μετρό Κορυδαλλού, στάση Βάρναλη, 3 λεπτά με τα πόδια ως το σχολείο. Με το αυτοκίνητο από Καραολή Δημητρίου στρίβουμε δεξιά στη Σύρου και βγαίνουμε Σταματοπούλου,  στο Ειδικό Σχολείο.

Τη Δευτέρα 14/9/2020, οι γονείς με τα παιδιά Δημοτικού και Νηπιαγωγείου θα έρθετε στις 10:30 το πρωί, στο νέο  σχολείο μας, για να γίνει ο Αγιασμός στο προαύλιο, τηρώντας όλα τα μέτρα και τις αποστάσεις για το νέο κορονοϊό. Στη συνέχεια, θα γίνει ενημέρωση και τα παιδιά με τους γονείς θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη 15 και την Τετάρτη16 Σεπτεμβρίου 2020, δε θα έρθουν τα παιδιά στο σχολείο, για να ολοκληρωθεί η ετοιμασία στο νέο διδακτήριο και να ξεκινήσουν τα μαθήματα. Οι μαθητές, μετά τον Αγιασμό, θα έρθουν στο σχολείο για μάθημα την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020.

Τα δρομολόγια των λεωφορείων για τη μεταφορά των μαθητών/τριών θα γίνονται κανονικά και θα ξεκινήσουν την Πέμπτη  17/9/2020.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, με υγεία και πρόοδο και σας περιμένουμε στο νέο μας σχολείο!