Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΝΩΝΕΙ

Στο πλαίσιο της 13ης ευρωπαϊκής εβδομάδας μπάσκετ των Special Olympics και της 3ης Δεκεμβρίου, Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία, μαθητές του σχολείου μας και μαθητές από το 7ο Γυμνάσιου Κορυδαλλού, έπαιξαν μπάσκετ σε μεικτές ομάδες στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Δήμου Κορυδαλλού.

Νικητής η συνεργασία, η χαρά και το παιχνίδι. Παρόντες και αρωγοί οι καθηγητές φυσικής αγωγής Μαρία Μαγείρου και Σπυριδούλα Μορέλλα, από το 7ο Γυμνάσιο Κορυδαλλού, ο καθηγητής φυσικής αγωγής του ΚΕΔΔΥ Θοδωρής Καστάνιας και η γυμνάστριά μας Γιάννα Γιώτα. Εμψυχωτές στην κερκίδα οι συμμαθητές των παιδιών, ο Διευθυντής του σχολείου μας κος Ηρακλής Παληάς, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες καθώς επίσης και τμήμα του 2ου Λυκείου Κορυδαλλού με το γυμναστή τους κο Γιάννη Λουκά.

Ευχαριστούμε το γραφείο αθλητισμού του Δήμου Κορυδαλλού για την παραχώρηση του γηπέδου.