ΓΙΟΡΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Σήμερα 23/12/2013 αποχαιρετούμε τη σχολική χρονιά 2013 με μια ξεχωριστή γιορτή. Οι χριστουγεννιάτικες διακοπές μας αρχίζουν με την θεατρική παράσταση  “Μια Νιφάδα Τα Χριστούγεννα” που μας ταξίδεψε σε ένα κόσμο μαγικό.  Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε ένα διαδραστικό  θεατρικό παραμύθι γεμάτο ενέργεια και φαντασία και να ταξιδέψουν στο παλάτι των Χριστουγέννων για να φέρουν τα Χριστούγννα στην ανθρωπογή. Η ομάδα των νέων και ταλαντούχων ηθοποιών “one two free” μας μάγεψε με το εργο τους, τις φωνές τους και τις περιπέτειές τους, με το επίκαιρο παραμύθι τους για τα ξεχασμένα ήθη και έθιμα των ανθρώπων.

Και κάπου εδώ ο Διευθυντής και το προσωπικό του Ειδικού Σχολείου Κορυδαλλού σας αποχαιρετούμε και σας ευχόμαστε ολόψυχα

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΥΓΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΑ  ΕΥΗΜΕΡΙΑ

ΚΑΙ ΕΝΑ