Συμμετοχή στις εκδηλώσεις του Κέντρου Πολιτισμού Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019, μαθητές του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου και του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κορυδαλλού, με τη συνοδεία των δασκάλων τους, συμμετείχαν στις εκδηλώσεις του Κέντρου Πολιτισμού Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ) για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Κατά τη διάρκεια του προγράμματος, όλοι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν και να δοκιμάσουν μια σειρά σχεδιασμένων αθλητικών δραστηριοτήτων, όπως Μπάσκετ σε αμαξίδιο, Ξιφασκία, Goal Ball, Boccia, Ping Pong και Judo Paralympic. Τα παιδιά συμμετείχαν με χαρά και ανυπομονησία, ενώ έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για όλα τα αθλήματα! Ήταν ένας μοναδικός τρόπος για να γιορτάσει το σχολείο μας αυτή την ιδιαίτερη ημέρα! Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους του Κέντρου Πολιτισμού Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος!