Εκδήλωση “ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ-ΑΘΛΟΥΜΑΙ-ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ”

Τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018, στις Δημοτικές εγκαταστάσεις του Αθλητικού Κέντρου ΔΑΚ «Πλάτων», η Διεύθυνση Αθλητισμού του Δήμου Νίκαιας και Αγίου Ιωάννη Ρέντη διοργάνωσε εκδήλωση με επιδείξεις αθλημάτων για Άτομα με αναπηρία, με σύνθημα «ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ-ΑΘΛΟΥΜΑΙ-ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ».

Η ομάδα  κολύμβησης του σχολείου μας αποδέχθηκε την πρόσκληση και έδωσε το παρόν στην παραπάνω εκδήλωση.

Κάθε μαθητής έδειξε την τεχνική που έχει κατακτήσει σε ένα στυλ κολύμβησης. Τα παιδιά χειροκροτήθηκαν από μαθητές σχολείων του Δήμου Νίκαιας-Αγίου Ιωάν. Ρέντη, γεγονός που τους γέμισε χαρά και ικανοποίηση.

Ευχαριστούμε τη Διεύθυνση Αθλητισμού του Δήμου Νίκαιας-Αγίου Ιωάν. Ρέντη για την πρόσκληση καθώς και τους θεατές, μεγάλους και μικρούς για την εμψύχωση.