Νέα από το Νηπιαγωγείο μας

1. Φοράω το μαγιό μου και χάνω το μυαλό μου!!!Δελφίνι γίνομαι εγώ με τον κ.Γιώργο οδηγό!

Παιχνίδια στο νερό με τον κ. Ντάσκα Γιώργο, (γυμναστή – ναυαγοσώστη από το Δήμο Κορυδαλλού) κάθε Τρίτη πρωί πρωί, στη ζεστή πισίνα του Δημοτικού κολυμβητηρίου Νίκαιας ¨Πλάτων¨, που μας παραχωρήθηκε με αγάπη!

2. Ας μαζευτούμε όλοι μαζί….να ξεκινήσουμε τη μουσικοκινητική!!Κάθε Πέμπτη, ο κ. Τάσος Ανιτόπουλος με την κιθάρα του και με όλη του την αγάπη, μας οδηγεί στα μονοπάτια της μουσικής!

3. Με φόρμα και αθλητικά γινόμαστε δυνατά παιδιά! Τον γυμναστή μου αγαπώ και τις ασκήσεις που μου λέει εκτελώ! Από τον Νοέμβριο 2016, οι μικροί μας μαθητές κάνουν πρόγραμμα Φυσικής Αγωγής με τον κ. Θοδωρή Καστανιά, ο οποίος έρχεται κάθε Τρίτη από το ΚΕΔΔΥ Πειραιά.

4. «Βουρτσίζω τα δοντάκια μου για να ‘ναι λαμπερά. Για δοντάκια καθαρά, μακριά απ’ τα γλυκά.». Κατασκευή από τους μαθητές  του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κορυδαλλού στα πλαίσια του προγράμματος αγωγής υγείας.