![IMG 20240527 122441](https://blogs.sch.gr/dimfrechan/files/2024/06/IMG_20240527_122441-300x225.jpg?x44080)
Η Α και Β τάξη επισκέφθηκε το χωριό Βρύσες για να το γνωρίσει και να έρθει σε επαφή με ορισμένα επαγγέλματα.
Πρώτα επισκέφθηκε το Ταχυδρομείο και έστειλε γράμμα στο αδερφάκι μας στα Χανιά.
Εκεί μας έκαναν μια μικρή ξενάγηση και μας έδειξαν πως στέλνουμε γράμμα.
Έπειτα πήγαμε στο κτήμα Ντουράκη και ο κύριος Αντώνης Ντουράκης μας ξενάγησε σε όλους τους χώρους και μάθαμε πως φτιάχνεται το κρασί.
Σειρά είχε το Δημαρχείο εκεί μας υποδέχτηκε ο κύριος Κουκιανάκης δήμαρχος του Δήμου Αποκορώνου. Μας ξενάγησε σε όλους τους χώρους και μάθαμε πως λειτουργεί ο Δήμος και πόσες διαφορετικές υπηρεσίες υπάρχουν! Τέλος, δέχτηκε τις ερωτήσεις και τα αιτήματα των παιδιών.
Στο τέλος, πήγαμε στον οδοντιατρείο κ. Ιωσήφ και μάθαμε για το επάγγελμα του οδοντιάτρου και πως πρέπει να φροντίζουμε τα δόντια μας . Υπήρχε και μια μικρή έκπληξη- δωράκι οδοντόκρεμα , οδοντόκρεμα και αυτοκόλλητα για τα παιδιά, με την υπόσχεση ότι θα πλένουν σωστά τα δόντια!
Ευχαριστούμε τα ΕΛΤΑ, το δήμαρχο κ.Κουκιάνακη, το κτήμα Ντουράκη και τον κ. Ιωσήφ Κάσσεμ, οδοντίατρο για την συνεργασία.
![IMG c9f2d4c6fb7a7f0acbd13211433e6dfb V](https://blogs.sch.gr/dimfrechan/files/2024/06/IMG-c9f2d4c6fb7a7f0acbd13211433e6dfb-V-225x300.jpg?x44080)
![IMG 20240527 115518](https://blogs.sch.gr/dimfrechan/files/2024/06/IMG_20240527_115518-300x225.jpg?x44080)