Έναρξη μαθημάτων 2020-2021

Ευχόμαστε από καρδιάς, η νέα σχολική χρονιά να μας βρει όλους/ες δυνατούς/ες  με πνευματική σωματική και ψυχική υγεία.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι σύμφωνα με  εγκύκλιο που έχει στείλει το Υπουργείο Παιδείας , ο Αγιασμός του σχολείου μας, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στον προαύλιο χώρο του σχολείου στις 10:30 το πρωί. Στη συνέχεια θα ακολουθήσει ενημέρωση σχετικά  με τη λοίμωξη COVID-19 και τα μέτρα πρόληψης της διασποράς του ιού.

Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να φορούν μάσκα κατά τη διάρκεια του Αγιασμού. Οι γονείς, δεν επιτρέπεται να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου, εκτός αυτών της Α΄Δημοτικού. Οι τελευταίοι θα φορούν μάσκα και θα βρίσκονται σε απόσταση από τους μαθητές.

Οι μαθητές τη Δευτέρα θα έρθουν και θα αποχωρήσουν από το σχολείο με τους γονείς τους, καθώς τα σχολικά δρομολόγια δεν θα πραγματοποιηθούν εκείνη την ημέρα.

Καλό ξεκίνημα και καλή σχολική χρονιά να έχουμε όλοι!