ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (Σύγχρονη Τηλεκπαίδευση 2)

ΠΑΡΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΤΑΞΗΣ

Συνεχίζουμε την καθημερινή μας ρουτίνα κάνοντας το ημερολόγιο μας με αριθμό της ημερομηνίας ή το γράμμα από το οποίο αρχίζει η ημέρα ή ο μήνας και λέμε τα νέα μας.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

ΠΑΡΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΤΑΞΗΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ (ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ1)

Από την ημέρα που κλείσανε τα σχολεία ξεκινήσαμε τη Σύγχρονη Τηλεκπαίδευση Εξ Αποστάσεως από τις 16-11-2020  παρόλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε  με τη σύνδεση WEBEX  και τον μικρό εξοπλισμό που έχουν οι γονείς μας. Προσπαθήσαμε αρκετά για να έχουμε μια επικοινωνία με δραστηριότητες που αρέσουν στα παιδιά.

ΗΜΕΡΑ ΜΕΡΕΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Στις 13 Νοεμβρίου 2020 ημέρα Παρασκευή πριν κλείσουν τα σχολεία προλάβαμε και απολαύσαμε τη μερέντα μας με ένα φανταστικό παιχνίδι … δεν βλέπουμε  και προσπαθούμε να βάλουμε τα μέλη του προσώπου μας στη σωστή θέση. Γελάσαμε πολύ…