Φωτογραφικό υλικό /Ευρωπαϊκά προγράμματα Cοmenius κι Erasmus +

Το φωτογραφικό υλικό που ακολουθεί είναι μέρος  από τις επισκέψεις μας σε σχολεία διαφόρων χωρών της Ευρώπης στα πλαίσια των τελευταίων δύο Ευρωπαϊκών προγραμμάτων στα οποία συμμετείχε το σχολείο μας ως συντονιστικό σχολείο( Comenius/σχολικές συμπράξεις)και των οποίων τον γενικό συντονισμό  είχε η διευθύντρια του Νηπιαγωγείου Μαγκιώση ‘Αννα.

Συνεργαστήκαμε κατά καιρούς με χώρες σχεδόν απ’ όλη την Ευρώπη όπως : η Νορβηγία, η Ιρλανδία, η Αγγλία, ηΓαλλία, η Ισπανία, η Πορτογαλία, η Εσθονία, η Λετονία, η Λιθουανία, η Τουρκία, η Βουλγαρία, η Ρουμανία, η Ολλανδία, η Δανία, η Ιταλία και η Σλοβενία. Μεταξύ των σχολείων όλων αυτών των χωρών έχει ήδη αναπτυχθεί ένα εξαιρετικά φιλικό κλίμα συνεργασίας κι αισθανόμαστε ιδιαίτερη ικανοποίηση που καταφέραμε να έχουμε παράθυρα ανοιχτά σ ‘όλη την Ευρώπη! Και φυσικά η συνεργασία συνεχίζεται!

Επιμέλεια άρθρου : Μαγκιώση Άννα