ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ edupass

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες από τη Δευτέρα 1η Νοεμβρίου θα πρέπει να επισκέπτεστε την ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.gov.gr και όχι την πλατφόρμα self-testing.gov.gr ,για να δηλώσετε το self-test Η πλατφόρμα είναι προσβάσιμη μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr – ΕΨΠ) και, αφού επιλέξετε την κατηγορία «Πρόσβαση σε χώρους Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης/Ειδικής Αγωγής» και, ακολούθως την κατηγορία «Δήλωση Self Test Μαθητών/τριών – Έκδοση Σχολικής Κάρτας για COVID-19», στη συνέχεια αυθεντικοποιείστε με τη χρήση των κωδικών – διαπιστευτηρίων της Γ.Γ.Π.Σ.Δ.Δ. (taxisnet), και ακολουθείτε τη διαδικασία υποβολής του αποτελέσματος. Η δήλωση αποτελέσματος θα εκτυπώνεται κανονικά όπως μέχρι τώρα και θα επιδεικνύεται κάθε Τρίτη και Παρασκευή στην είσοδο του Σχολείου.

Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ
ΖΑΚΕΛΙΝΗ ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΟΥ