Έναρξη μαθημάτων.

Λόγω κακών καιρικών συνθηκών όλα τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του νομού  Χαχιονισμένος Φρενίων, Θα παραμείνουν κλειστά την Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017.

Ειδικότερα από το  γραφείο του Αντιπεριφερειάρχη Χανίων κ. Απόστολου Βουλγαράκη ανακοινώθηκε ότι:

«Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 186 του Ν. 3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης», και δεδομένων των επικίνδυνων καιρικών συνθηκών που επικρατούν στο Νομό Χανίων λόγω των έντονων χιονοπτώσεων, και των επακόλουθων προβλημάτων στην ασφαλή μετακίνηση οχημάτων και μεταφορά μαθητών και εκπαιδευτικών, ο Αντιπεριφερειάρχης Χανίων, κ. Απόστολος Βουλγαράκης, έπειτα κι από συνεννόηση με τους Δημάρχους του Νομού Χανίων, αποφάσισε την αναστολή της έναρξης των μαθημάτων για αύριο, Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, στο σύνολο των Σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων».

Δήμος Αποκορώνου

Αποφασίστηκε από τον Δήμαρχο κύριο Κουκιανάκη,να παραμείνουν κλειστά όλα τα σχολέια του Αποκόρωνα, αυριο Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017.