ΕΓΚΡΙΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού 11-24 Οκτωβρίου 2021

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας  για τρίτη συνεχόμενη χρονιά συμμετέχει

στην Ευρωπαϊκή εβδομάδα κώδικα  με μια σειρά δράσεων από τις 11 έως τις 24 Οκτωβρίου 2021.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Η συμμετοχή μας στο έργο: Κόκκινη κλωστή δεμένη ,Δεξιότητες γυρεύει. – eTwinning 2021-22.

Λίγα λόγια για το eTwinning

To eTwinning είναι η κοινότητα των σχολείων της Ευρώπης. Το eTwinning προσφέρει μία ασφαλή πλατφόρμα για το προσωπικό (εκπαιδευτικούς, διευθυντές κπλ) που εργάζεται σε σχολεία των συμμετεχουσών Ευρωπαϊκών χωρών, προκειμένου να επικοινωνήσουν, να συνεργαστούν, να αναπτύξουν σχέδια, να

Εκδήλωση στο πλαίσιο εορτασμού των ErasmusDays 2021

#ErasmusDays2021-O τοίχος μιλάει…και εμείς ακούμε!

#ErasmusDays2021-O τοίχος μιλάει…και εμείς ακούμε! | Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας (sch.gr)

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με το ΠΕΚΕΣ Δυτικής Ελλάδας διοργανώνουν εκδηλώσεις στο πλαίσιο εορτασμού των Erasmus Days στις

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Εθνική Ετικέτα Ποιότητας για το έργο μας LETS PLAY EVERY DAY 2020-21.

Όπως κάθε Σεπτέμβρη έτσι και φέτος ήρθαν τα ευχάριστα νέα ότι το περσινό μας Ευρωπαϊκό έργο LETS PLAY EVERY DAY βραβεύτηκε με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας 2020-21.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Teacher 4 Europe για Το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ KA3 “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture” (T4E) Μέρος 3ο .Υπεύθυνη Νηπιαγωγός Παγανιά Γεωργία.

Το πρόγραμμα μας  :Εδώ Ευρώπη χτίζοντας Γέφυρες και όχι φράχτες με τα Δικαιώματα των παιδιών για το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ KA3 “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture” (T4E)   έφτασε στο τέλος του.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Αποφοίτηση Μασκοφόρων Στρουμπείου -Διπλώματα-αναμνηστικά-Έπαινοι -Βραβεία 2021!!!

Στο τέλος και αυτής της τόσο ιδιαίτερης χρονιάς νοιώθαμε όλοι μια μεγάλη χαρά για τις καλοκαιρινές διακοπές που πλησίαζαν ….

Η Μεγάλη Μέρα της Αποφοίτησης Μασκοφόρων Στρουμπείου έφτασε!!!!

Μια χρονιά πολύ διαφορετική από

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Δράσεις κοινωνικού χαρακτήρα Δίνουμε και παίρνουμε χαμόγελα 2021.

Φέτος αν και η πανδημία δυσκόλεψε πολύ τις δράσεις κοινωνικού χαρακτήρα  μπορέσαμε λίγο πριν την λήξη αυτής της χρονιάς να συγκεντρώσουμε τρόφιμα τα οποία παραδώσαμε στο Χαμόγελο του παιδιού .

Και επειδή

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Etwinning «Let’s play every day»-Η περίληψη του έργου και η τελική μας παρουσιάση. 2021.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι  περήφανοι και τυχεροί  που συμμετείχαμε στο πρόγραμμα  Let’s play every day!!!

Σας παρουσιάζουμε την τελική μας παρουσίαση του έργου που τόσο αγαπήσαμε με το παρακάτω ψηφιακό εργαλείο