Διάχυση του έργου Παραμυθένια Μαθηματικά STEAM Etwinning 2020.

Διάχυση του έργου στην Εφημερίδα PATRASEVENTS.GR

Το έργο μας επίσης αναρτήθηκε στην πλατφόρμα της Ευρωπαϊκής Κοινότητας STEAMonEdu καλών πρακτικών

Ιούνιος καλοκαίρι και χαρά.2020 .

Ο Ιούνιος είναι ο πρώτος μήνας του καλοκαιριού και ο τελευταίος της σχολικής χρονιάς.

«Γεια σου θεριστή, λεβέντη, που θερίζεις τα σπαρτά κι ωριμάζεις και τα

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Διάκριση του έργου Μένουμε σπίτι…Μαζί από το Ι.Κ.Υ και από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή etwinning.2020.

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ  ΕΡΓΟΥ και η αναφορά του από το Ι.Κ.Υ  μας γέμισε με μεγάλη  χαρά και  ικανοποίηση .

Είναι πραγματικά μεγάλη τιμή η αναφορά του έργου από το Ι.Κ.Υ.Τεράστια τιμή! Τεράστια περηφάνια για όλους μας!

Πανευρωπαϊκή αναφορά του έργου

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Σχεδιοθήκη,ένα συνεργατικό προϊόν του έργου Η παρέα των ζωγράφων ,η παλέτα των χρωμάτων-etwinning 2020.

Μια παρέα ζωγράφων μια παρέα συναδέλφων μια παρέα παιδιών ένα έργο eTwinning που ξεκίνησε Οκτώβριο συνεχίστηκε ως το Φλεβάρη στα σχολεία και από το Μάρτιο μέχρι το Μάη πήγε στα σπίτια

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Ολοκλήρωση και αξιολόγηση και του τρίτου προγράμματος etwinnning :Mένουμε σπίτι …Μαζί 2020.

Αγαπητοί γονείς έφτασε η στιγμή της παρουσίασης και του τρίτου προγράμματος μας με το etwining στην περίοδο της καραντίνας .

Το Πρόγραμμα είχε τίτλο Μένουμε σπίτι …Μαζί και μας έκανε

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Ολοκλήρωση και αξιολόγηση και του δεύτερου προγράμματος etwinnning :Παραμυθένια Μαθηματικά STEAM 2020.

Αγαπητοί γονείς,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε  για την ολοκλήρωση και του δεύτερου eTwinning  πρόγραμματος μας για την φετινή χρονιά.

Μετά από την πρόσκληση του 15ου

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Εtwinning-Παραμυθένια Μαθηματικά STEM-Μάρτιος 2020: Μεγέθη και μετρήσεις (χώρου, χρόνου, όγκου, βάρους).

Tι Μάρτης τι Ιούνιος. Μπορεί να χάσαμε πολύτιμο χρόνο με την αναστολή της λειτουργίας των σχολείων ,βρήκαμε όμως τον τρόπο και το χρόνο να καλύψουμε τα κενά και ιδού το αποτέλεσμα.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Προγράμματα μόνο με αρχή – χωρίς τέλος……T4E και διαγωνισμός Ρομποτικής 2020.

Στην αρχή της φετινής σχολικής χρονιάς λάβαμε τα ευχάριστα νέα, μετά την αξιολόγηση της αίτησης μας ,για την επιλογή μας στην ομάδα Teacher 4 Europe  για Το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Erasmus+ KA3 “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture” (T4E)    » Διαβάστε όλο το άρθρο

Ολοκλήρωση και αξιολόγηση του προγράμματος etwinnning :H παρέα των ζωγράφων -Η παλέτα των χρωμάτων 2020.

Ένα υπέροχο ,μαγικό ,πολύχρωμο ταξίδι στη χώρα των μεγάλων ζωγράφων μέσα από το Ewnning φτάνει σιγά -σιγά στο τέλος του.

Δημιουργήσαμε ένα βίντεο για να θυμηθούμε τις πιο ωραίες μας στιγμές και να κάνουμε με αυτό τον τρόπο την παρουσίαση του προγράμματος μας λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών του covid-19 που μας