Διπλώματα,Έπαινοι και Βραβεία σχολικής χρονιάς 2018-2019

Καθ όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς συγκεντρώσαμε πολλούς επαίνους και βραβεία και διπλώματα για όλα τα ωραία επιτεύγματα μας  το 2018-2019.

Εθνικές ετικέτες Ποιότητας για τα  δύο προγράμματα μας στο Εtwinning 2018.

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Ανακύκλωση μέρος 10ο Ιούνιος-June and Be cool we are recycle in school-ETWINNING 2018-19.

Ήρθε ο μήνας ο καλοκαιρινός και ο τελευταίος του προγράμματος μας.Μήνας ολοκλήρωσης των αξιολογήσεων και της διάχυσης των αποτελεσμάτων.

Ξεκινήσαμε με την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος – 5 Ιουνίου

Γιορτάσαμε την ημέρα αυτή δημιουργώντας μία αφίσα με συνθήματα όπως ενεργούμε για ένα κόσμο καλύτερο,Αγαπώ το περιβάλλον.

Παιχνiδι και Φυσικές επιστήμες: προσέγγιση του μαγνητισμού.2019

Παίζοντας με τους μαγνήτες 2019

Στα πλαίσια της μαθησιακής περιοχής των Φυσικών Επιστημών για το σχολικό έτος 2018-19 στο

Δράσεις μετάβασης 2018-2019.

Δράσεις μετάβασης των παιδιών από το Νηπιαγωγείο στο δημοτικό σχολείο…
Σχ. Έτος 2018-2019

Νηπιαγωγείο: 15ο Νηπιαγωγείο Πατρών

Προϊσταμένη: Παγανιά Γεωργία

Δημοτικό

Ιούνιος και καλοκαίρι μου μυρίζει 2019

Τελευταίος μήνας στο σχολείο και νοιώθουμε πως μεγαλώσαμε πολύ σε όλα τα επίπεδα,νοητικά και σωματικά.

και να μετά από μία ολόκληρη χρονιά το ανθρωπάκι του μήνα πια το ζωγραφίζουμε τέλεια!!!

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Παράδοση ευέλικτων καπακίων 2019.

Δώσαμε και φέτος το παρόν και ήταν δυναμικό!!!!!!!!!

Η  δράση «Ευέλικτα Καπάκια» έχει γίνει πλέον θεσμός.

Συγχαρητήρια στην κ. Ιωάννα Παπαϊωάννου και κ. Ελένη Αντωνακοπούλου από τις Διευθύνσεις Πρ/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης και την

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Just Art Patras.2019

Ένα πλούσιο σε τέχνη έτος τελείωσε με την εκπαιδευτική επίσκεψη στοJust Art Patras !!!

Ευχαριστούμε πολύ τους οικοδεσπότες Δήμητρα και Μάριο για την άψογη φιλοξενία τους στο Εργαστήρι τους.

Το αγαπήσαμε με την πρώτη

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Bravo Schools 2019: Έπαινος και Ένα μεγάλο μπράβο για τη συμμετοχή σας!!

Είμαστε πολύ χαρούμενοι γιατί λάβαμε ένα εμαιλ από το Bravo School 2019 στο οποίο αναφέρεται ένα μεγάλο μπράβο  για την συμμετοχή μας στο διαγωνισμό 2019 καθώς επίσης και

τον έπαινο συμμετοχής του σχολείου σας στο διαγωνισμό και
τη βεβαίωση συμμετοχής για τους μαθητές σας με μήνυμα “Είμαι  και εγώ