Εκ μέρους της Βορέειου Βιβλιοθήκης σας αποστέλλουμε το Δελτίο Τύπου σχετικά με τις διαδικτυακές διαδραστικές αφηγήσεις που πρόκειται να πραγματοποιηθούν από τη Βορέειο Βιβλιοθήκη   σε συνεργασία με την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Αμαρουσίου το προσεχές χρονικό διάστημα. Οι ανωτέρω δράσεις απευθύνονται σε μαθητές νηπιαγωγείου και των πρώτων τάξεων του Δημοτικού Σχολείου (Α΄και Β΄Δημοτικού).

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώνουν τη συμμετοχή των παιδιών τους στις διαδικτυακές διαδραστικές αφηγήσεις του τρέχοντος μηνός, στην ηλεκτρονική διεύθυνση biblio@maroussi.gr ή στο 210 6147181. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Ακόμη, σας ενημερώνουμε ότι, λόγω τεχνικών προβλημάτων, που προκάλεσαν οι δυσμενείς καιρικές συνθήκες των τελευταίων ημερών σε οικίες, σε πολλούς Δήμους της Αττικής, η διαδικτυακή διαδραστική αφήγηση που είχε προγραμματιστεί για το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2021 και ώρα 11:00-12:30, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2021, την ίδια ώρα. Θα  λάβετε τον σχετικό σύνδεσμο έως την Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2021.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας

Θα είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Εκ της Βορέειου Βιβλιοθήκης του Δήμου Αμαρουσίου​