22-05-2023:

Party Αποφοίτησης ΣΤ Τάξης 2023Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες καλησπέρα σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι και φέτος ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων έχει διοργανώσει οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης να διασκεδάσουν στο πάρτυ αποφοίτησης που θα διεξαχθεί στο Marousi Tennis Club στις 09 Ιουνίου 2023 και ώρα 17:00 έχοντας αποκλειστική χρήση της πισίνας. Για τον λόγο αυτό παρακαλούνται οι μαθητές να έχουν μαζί τους μαγιό και πετσέτα.

Η Διεύθυνση του σχολείου, αλλά και οι δάσκαλοι των παιδιών εφόσον επιθυμούν μπορούν να παρευρεθούν στον ίδιο χώρο μαζί με τους γονείς.

Στο κόστος που αναλαμβάνει να καλύψει ο Σύλλογος πέραν της αποκλειστικής χρήσης της πισίνας, καλύπτονται επίσης: Ένας (1) χυμός / παιδί και επτά (7) πίτσες.

Marousi Tennis Club

Σισμανογλείου 74, Μαρούσι, 15126

Τηλ.: 210 6131141.

6ου Δημ.Σχ. Αμαρουσίου

29-03-2023:

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων θα οργανώσει ατομική και ομαδική φωτογράφιση ανά τμήμα για τα παιδιά του σχολείου μας στις 6 Απριλίου 2023. Το πακέτο της φωτογράφισης στοιχίζει 7 ευρώ ανά παιδί και περιλαμβάνει:

– Ομαδική φωτογραφία 20 x 30 σε φωτογραφικό χαρτί

– Ατομική φωτογραφία (πορτρέτο) 15 x 21  σε φωτογραφικό χαρτί

– Ατομική φωτογραφία (ολόσωμη) 15 x 21  σε φωτογραφικό χαρτί

– Ατομική φωτογραφία (πορτρέτο) 10 x 15  σε φωτογραφικό χαρτί

– Φωτογραφίες τύπου διαβατηρίου, 4άδα σε φωτογραφικό χαρτί

– Ψηφιακό δίπτυχο 44 x 30 με τη φωτογραφία του σχολείου, την ομαδική, την ατομική και τις παρέες

– 1 μαγνήτη με την ατομική φωτογραφία (πορτρέτο) 13 x 18

Για τη συμμετοχή των παιδιών στη φωτογράφιση, απαραίτητη είναι η συναίνεσή σας. Μπορείτε να βρείτε συνημμένο το έντυπο συγκατάθεσης, το οποίο θα πρέπει να υπογράψετε και να παραδώσει το παιδί στο δάσκαλο/στη δασκάλα της τάξης μαζί με το αντίτιμο του πακέτου της φωτογράφισης έως την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2023. Τις επόμενες μέρες θα μοιραστεί στα παιδιά και σε έντυπη μορφή. Σε περίπτωση που δεν παραλάβουμε έντυπο συναίνεσης, δεν θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί η φωτογράφιση του παιδιού.

Σε περίπτωση που, παρά τη συμμετοχή του παιδιού σας στη φωτογράφιση, δεν επιθυμείτε να κρατήσετε το πακέτο, θα σας επιστραφεί το αντίτιμο, εφόσον το πακέτο της φωτογράφισης δεν θα έχει υποστεί κάποια φθορά.

Για τις οικογένειες με 3 και άνω παιδιά, ο Σύλλογος θα καλύψει το αντίτιμο του πακέτου της φωτογράφισης για το 3ο και πλέον παιδί.

Για τα παιδιά που θα απουσιάζουν κατά την ημέρα της φωτογράφισης, θα γίνει επαναληπτική φωτογράφιση μόνο αυτών των παιδιών στις 24 Απριλίου 2023.

6ου Δημ.Σχ. Αμαρουσίου

12-02-2023:

Σήμερα, 12 Φεβρουαρίου 2023, με έναν υπέροχο ήλιο και πολύ κέφι, χορό, φαγητό και… διαγωνισμό καλύτερης αμφίεσης, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η αποκριάτικη εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας! Καλές Απόκριες σε όλους!

23-01-2023:

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που και φέτος κατά το έθιμο πρόσφεραν πεντανόστιμες βασιλόπιτες για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Σε κάθε τμήμα ο τυχερός μαθητής ή μαθήτρια έλαβε το δώρο του, το ίδιο και η τυχερή εκπαιδευτικός της Πληροφορικής κ. Λολίδου Αικατερίνη.

19-12-2022:

image001Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Ευχαριστούμε όλους εσάς για την παρουσία και τις προσφορές σας σε χειροποίητες και μη δημιουργίες στη Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση που διεξήχθη από κοινού μαζί με τους δασκάλους στον χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας το περασμένο Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022.

Ευχαριστούμε θερμά τους δασκάλους για την άριστη διοργάνωση και την άψογη συνεργασία μας!

Επισυνάπτεται η λίστα δώρων μαζί με τους αντίστοιχους αριθμούς από τους λαχνούς που κέρδισαν στην κλήρωση. Οι Α/Α Νο.85-91 και 98 δεν κληρώθηκαν καθότι αποφασίστηκε να δοθούν ως δώρα στις τάξεις των παιδιών μας αλλά και στους δασκάλους κατά την κοπή των πρωτοχρονιάτικων πιτών από το νέος έτος. Η παραλαβή των δώρων θα γίνει από την αίθουσα εκδηλώσεων μόνο με την επίδειξη του λαχνού την Τρίτη 20/12/22 στις 13:15 – 15:30,  την Τετάρτη 21/12/22 στις 16:00 – 16:30 και την Παρασκευή 23/12/22 στις 13:00 – 14:00.

Σας ευχόμαστε Υγεία, Αγάπη, Χαρές και Καλές Γιορτές!

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 6ου Δ. Σχ. Αμαρουσίου

18-11-2022:

Πατήστε εδώ, για να γνωρίσετε τα μέλη του νέου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 6ου Δ. Σχ. Αμαρουσίου.

01Αγαπητοί μας γονείς / κηδεμόνες καλησπέρα σας!

Η φετινή σχολική χρονιά ξεκίνησε σήμερα με τον αγιασμό και το μοίρασμα των βιβλίων.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εύχεται σε όλα τα παιδιά, τους δασκάλους και τους γονείς καλή σχολική και δημιουργική χρονιά με υγεία & επιτυχίες.

6ου Δημ. Σχολείου Αμαρουσίου