Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τα Χριστούγεννα, το σχολείο μας θα διοργανώσει χριστουγεννιάτικο παζάρι στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου με κατασκευές των μαθητών. Επιθυμώντας τη συμμετοχή σας σε αυτό το γιορτινό κλίμα, ζητάμε και τη δική σας συμβολή με τη δημιουργία από κοινού με τα παιδιά σας ενός γλυκίσματος, όπως (κέικ, χριστουγεννιάτικα γλυκά, σοκολατάκια, μπισκότα, κεράσματα, μαρμελάδες, κουλουράκια, κουραμπιέδες, μελομακάρονα), συσκευασμένου σε μορφή δώρου, προκειμένου να προσφερθεί στο χριστουγεννιάτικο παζάρι,  τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν, για να καλυφθούν ανάγκες του σχολείου.

Η συγκέντρωση των δημιουργιών σας θα γίνει την Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2018 στο γραφείο της διευθύντριας.

Το πρόγραμμα του παζαριού θα έχει ως εξής:

10.30-13.00: Χριστουγεννιάτικο παζάρι
10.30 -11.00 Α΄ τάξη & Γ1΄ (χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την Α΄ τάξη)
11.00-11.30: Β΄ τάξη & Γ2΄ (χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την Β΄ τάξη)
11.45-12.15: Δ΄ τάξη΄ (χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την Γ΄ & Δ΄ τάξη)
12.35-13.05: Ε1΄& Ε2΄ (χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την Ε΄ τάξη)

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!

Ακόμη, από τις 13:15 έως τις 14:00 θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου για το Α΄ Τρίμηνο στις τάξεις Γ΄, Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄, ενώ στις τάξεις Α΄& Β΄ θα πραγματοποιηθεί απλή ενημέρωση.

Το Ολοήμερο αυτή την ημέρα θα λειτουργήσει κανονικά.