Εξορμηση στη φύση!

Φέρτε τα φαγητά σας, κεφτεδάκια, σαντουιτσάκια, ψωμάκια, τυράκια, φρουτάκια και άλλα και ελάτε να γίνουμε πολλοί!

Ο καταρράκτης της βάλτας είναι υπέροχο μέρος!

Μία από τις ομορφιές της περιοχής μας!

Θα φτιάξουμε και μαγιάτικα στεφάνια!

Στις 10:30 στην πλατεία του χωριού

Σας περιμένουμε

και μια γεύση!

Εγγραφές στα νηπιαγωγεία

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι

από φέτος αλλάζει η ημερομηνία των εγγραφών στα σχολεία της χώρας

Ετσι,  οι εγγραφές στα Νηπιαγωγεία για τη νέα σχολική χρονιά 2017-2018

θα γίνονται από 2 έως 19 Μαΐου

Γι αυτό …

καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες που τα παιδιά τους

έχουν γεννηθεί το έτος 2012 και 2013 να κάνουν αίτηση εγγραφής στο νηπιαγωγείο της περιοχής τους.

Για την εγγραφή του παιδιού σας θα χρειαστεί να συμπληρώσετε τα απαραίτητα έντυπα εγγραφής στο νηπιαγωγείο και να έχετε μαζί σας  -μόνο- ένα αποδεικτικό της Διεύθυνσης κατοικίας σας και το βιβλιάριο υγείας του παιδιού.

Επισημαίνεται ότι:

Δεν χρειάζεται οι γονείς να προσκομίσουν πιστοποιητικά γέννησης των παιδιών. Τα πιστοποιητικά αναζητούνται από τη διεύθυνση του νηπιαγωγείου από το Πληροφοριακό σύστημα «myschool», συμπληρώνοντας  ο γονέας στην αίτησή του τα απαραίτητα στοιχεία του παιδιού: α. επώνυμο μαθητή β. όνομα μαθητή γ. όνομα πατέρα δ. όνομα μητέρας ε. ημερομηνίαγέννησης.

Υπενθυμίζουμε ότι η εγγραφή στο νηπιαγωγείο για τα νήπια πρώτης ηλικίας (2012) είναι υποχρεωτική

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις εγγραφές, μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο  2763023182

Για διευκόλυνσή σας, μπορείτε να  προμηθευτείτε έγκαιρα τα απαραίτητα έντυπα εγγραφής από το Νηπιαγωγείο μας και να τα φέρετε συμπληρωμένα μέχρι και τις 19 Μαίου.

Ωράριο εγγραφών: 11:30 – 14:00 καθημερινά (2- 19 Μαίου)

Η προισταμένη

Γαρυφαλιά Τεριζάκη