Το νηπιαγωγείο μας και το ιστολόγιό μας!

Το νηπιαγωγείο μας βρίσκεται στη Δυτική είσοδο της πόλης μας και συστεγάζεται με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Γαργαλιάνων.

Την φετινή χρονιά (2023-24) διατηρεί δύο πρωινά τμήματα και δύο απογευματινά. Λειτουργεί επίσης και πρωινή  προαιρετική  ζώνη. Οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί που εργάζονται σ’ αυτό είναι οι: 1)  Μαρία Αγγελική Πετροπούλου και 2) Παναγιώτα Σκουτέρη. Φέτος είναι μαζί μας και οι νηπιαγωγοί Ζωή Αλεξιάδου  και  η Μαρία Παπαδοπούλου.

Διαχειρίστρια του ιστολογίου  , το οποίο   δημιούργησε η Γαρυφαλιά Τεριζάκη τον Φεβρουάριο 2012 και διαχειριζόταν μέχρι σήμερα, φέτος ορίστηκε η Παναγιώτα Σκουτέρη ! “Ο σκοπός της δημιουργίας του ιστολογίου είναι το άνοιγμα του σχολείου προς την κοινωνία, η  προσπάθεια επικοινωνίας με άλλα σχολεία, η ανταλλαγή ιδεών και η εξοικείωση των μαθητών και των γονέων τους με την  επικοινωνιακή  πλευρά της τεχνολογίας! Το ιστολόγιο αυτό, λειτουργεί και ως ημερολόγιο, στο οποίο, μπορούν να ανατρέξουν οι μαθητές ακόμα και μετά από χρόνια και να θυμηθούν αγαπημένες τους στιγμές στο πρώτο τους σχολείο”