Το νηπιαγωγείο μας και το ιστολόγιό μας!

Το νηπιαγωγείο μας βρίσκεται στη Δυτική είσοδο της πόλης μας και συστεγάζεται με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Γαργαλιάνων.

Την φετινή χρονιά (2020-21) διατηρεί δύο πρωινά τμήματα και δύο απογευματινά. Λειτουργούν επίσης και δύο πρωινές προαιρετικές ζώνες. Οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί που εργάζονται σ’ αυτό είναι οι: 1) Γαρυφαλιά Τεριζάκη (προισταμένη), 2) Μαρία Αγγελική Πετροπούλου και 3) Παναγιώτα Σκουτέρη. Φέτος είναι μαζί μας και η νηπιαγωγός Ερασμία Παπανδρέου καθώς και η Σχολική Νοσηλεύτρια Λίνα Παντελέ.

Διαχειρίστρια του ιστολογίου είναι η Γαρυφαλιά Τεριζάκη, η οποία και το δημιούργησε τον Φεβρουάριο 2012! Ο σκοπός της δημιουργίας του ιστολογίου  είναι το άνοιγμα του σχολείου προς την κοινωνία, η  προσπάθεια επικοινωνίας με άλλα σχολεία, η ανταλλαγή ιδεών και η εξοικείωση των μαθητών και των γονέων τους με την  επικοινωνιακή  πλευρά της τεχνολογίας! Το ιστολόγιο αυτό, λειτουργεί και ως ημερολόγιο, στο οποίο, μπορούν να ανατρέξουν οι μαθητές ακόμα και μετά από χρόνια και να θυμηθούν αγαπημένες τους στιγμές στο πρώτο τους σχολείο.

Γαρυφαλιά Τεριζάκη