Και οι μπαμπάδες φτιάχνουν παραμύθια!!!

Με τις ετοιμασίες για τη γιορτή ξεχάσαμε να σας πούμε κάτι πολύ σημαντικό!!!

Στο σχολείο μας έχουμε μπαμπάδες … παραμυθάδες! Μάλιστα παραμυθάδες!!!( και όχι παραμυθατζήδες!)

Ποιος λέει ότι παραμύθια φτιάχνουμε μόνο εμείς; Οοοοχι βέβαια! Οι δικοί μας μπαμπάδες γράφουν υπέροχες ιστορίες, δικές τους ! Αλλες είναι για ονειροπόλους, άλλες για ρομαντικούς, άλλες για άτομα με ιδιαιτερότητες και άλλες … μαγικές!

Τις ιστορίες τους αυτές είτε τις τραγουδούν, είτε τις ζωγραφίζουν είτε τις παίζουν με μουσικό όργανο, είτε τις αφηγούνται!

Πόσο τυχεροί είμαστε φέτος μου έχουμε και τέτοιους μπαμπάδες-παραμυθάδες στο σχολείο μας!

Βέβαια έχουμε και μπαμπάδες που μας προτείνουν τραγούδια γιατί τους αρέσει η καλή μουσική!

Ολοι οι μπαμπάδες μας είναι καλοί, βέβαια και τους αγαπάμε πολύ, αλλά είναι που μας αρέσουν τα παραμύθια, οι ζωγραφιές και τα τραγούδια!!!

Στον πιο κάτω σύνδεσμο θα ακούσετε τον έναν από τους δύο μπαμπάδες!

Τους άλλους μπαμπάδες ακόμα τους κρατάμε κρυφούς! Μη σας τα μαρτυρήσουμε και όλα !