Γλυκό καλοκαιράκι αγαπημένο! Καλό μήνα σε όλους και καλό καλοκαίρι!!!

Αποχαιρετίσαμε την Άνοιξη λοιπόν! Της ευχηθήκαμε καλό ταξίδι στο … παρελθόν! Εκεί θα συναντήσει τα αδέλφια της και τα ανίψια της! Δώσαμε ραντεβού μαζί της τον επόμενο χρόνο. Με κάποιους από μας θα συναντηθεί στο ίδιο μέρος με κάποιους άλλους όμως θα βρεθεί στο πιο μεγάλο σχολείο!

Έφτασε επιτελους το καλοκαίρι! Το καλωσορίσαμε με μια ιστορία για τον Ιούνιο, με ζωγραφιές και φυσικά το γράψαμε για να το κρατήσουμε μήπως και μας φύγει… Και για να παίξουμε λίγο μαζί με τον Ιούνιο, επειδή κάνει συνέχεια παράπονα στη μάνα του τη Ζέστη και τον πατέρα του το Καλοκαίρι ότι δεν υπάρχουν παιδιά να παίξουν μαζί του) παίξαμε λιγάκι το κρυφτό με τα γράμματα από το όνομά του και του πατέρα του!

Δεν ξεχάσαμε βέβαια να ζωγραφίσουμε και τον εαυτό μας! Το κάνουμε κάθε μήνα για να βλέπουμε πόσο μεγαλώνουμε, λέει η κυρία μας.  Θα φτιάξουμε το βιβλίο των μηνών! Θα σας το δείξουμε μόλις τυπωθεί στο τυπογραφείο του … σχολείου μας!!!

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!

και … μια ερώτηση:   Κρυώνετε?

Σας αρέσει το παγωτό?