Εορταστικές εκδηλώσεις Τσικνοπέμπτης!!!

Tηρώντας και φέτος το έθιμο της Τσικνοπέμπτης, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας εορταστικές εκδηλώσεις! Παρά τα “τερτίπια” του καιρού περάσαμε πολύ όμορφα! Τραγουδήσαμε, χορέψαμε και φάγαμε! Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας έψησε και πρόσφερε σε όλους τους μαθητές σουβλάκια, οι εκπαιδευτικοί μας κ. Δήμητρα Μπακοθανάση, Εκπαιδευτικός Θεατρικής Αγωγής, κ. Ευθύμης Αργυράτος, Εκπαιδευτικός Εικαστικών αλλά και η Εκπαιδευτικός Μουσικής μας, κ. Εύη Ζέζα, μας έβαλαν στο κλίμα των ημερών τραγουδώντας, παίζοντας και χορεύοντας με τα παιδιά και φυσικά δε θα μπορούσε να λείπει από αυτή την όμορφη γιορτή και το πλέον αγαπητό μουσικό σύνολο της πόλης μας, η Μπαντίνα του Δήμου Πατρέων σκορπίζοντας παντού χαρά και διασκέδαση!!! Ευχαριστούμε πολύ όλους για τη συμμετοχή τους! Και του χρόνου με υγεία!!!