↑ Επιστροφή σε Τ.Π.Ε.

Πρόσβαση στα μαθήματα των Τ.Π.Ε.

Στην ψηφιακή πλατφόρμα ασύγχρονης εκπαίδευσης eclass έχουν αναρτηθεί τα παρακάτω μαθήματα, τα οποία είναι προσβάσιμα απ’ όλους τους μαθητές του 12ου Δ.Σ. Πάτρας, που έχουν αποκτήσει λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, με username π.χ. a123654:

Για τα τρία πρώτα έχουν αναρτηθεί και εργασίες για τους μαθητές. Για να μπορέσει να κάποιος να αποκτήσει πρόσβαση στα μαθήματα θα πρέπει να επισκεφτεί τη σελίδα https://eclass.sch.gr/

Εκεί θα κάνει κλικ πάνω στο σύνδεσμο Είσοδος στην η-τάξη. Αφού εισέλθετε κάντε κλικ στην καρτέλα Μαθήματα και επιλέξτε το μάθημα στο οποίο θέλετε να κάνετε εγγραφή.