Αιτήσεις για εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη για το Σχολ. Έτος 2022-2023

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α ́ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2022-2023, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022, μόνο κατόπιν προγραμματισμένου ΡΑΝΤΕΒΟΥ, που μπορούν να κλείσουν στο τηλ. 2610321778.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή των μαθητών είναι:

1. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 Εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ (Α.Δ.Υ.Μ.).
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Επίσης, κατά την εγγραφή οι γονείς θα πρέπει να δηλώσουν αν επιθυμούν οι μαθητές να εγγραφούν στην Πρωινή Ζώνη και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Νέες οδηγίες του ΕΟΔΥ: Συνοπτικός οδηγός για σχολεία

Λήψη αρχείου

Κλειστά τα σχολεία την Τετάρτη στις 26/1/2022. Δε θα πραγματοποιηθεί ούτε τηλεκπαίδευση.

Λήψη αρχείου

«Κλειστά τα σχολεία στις 24 και 25/1 και θα γίνει τηλεκπαίδευση αυτές τις ημέρες»

Τις δύο επόμενες ημέρες τα σχολεία του Νομού μας θα παραμείνουν κλειστά με απόφαση της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, λόγω καιρικών συνθηκών, αλλά θα γίνει το πρωί το πρόγραμμα μαθημάτων κανονικά μέσω τηλεκπαίδευσης.

Κλειστά τα σχολεία στις 24 και 25 Ιανουαρίου – Τηλεκπαίδευση

Η νέα μας ιστοσελίδα

Από την αρχή του έτους βρίσκεται σε λειτουργία η νέας μας ιστοσελίδα:

ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΪ ΒΑΣΙΛΗ!!!

Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε!!!

20211209 081911

Αφιέρωμα στον Μίκη Θεοδωράκη!!!

Make a wish!!!

Τα καταφέραμε και φέτος!!!

Ευχαριστoύμε ιδιαίτερα όσους βοήθησαν να υλοποιηθεί αυτός ο στόχος για άλλη μια χρονιά!!!

20211109 121137

Λήψη αρχείου

Χρόνια πολλά ΕΛΛΑΔΑ!!!! Ζήτω η 28η Οκτωβρίου 1940!!!

Χρόνια πολλά!!! Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε στη φετινή παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου από τον σημαιοφόρο μας, μαθητή της Στ’ Τάξης, Δημήτρη Ιωάννου, ο οποίος μας γέμισε υπερηφάνεια!!! Συγχαρητήρια Δημήτρη!!!

Εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας εορταστικές εκδηλώσεις λόγω της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου! Επίσης, έγινε και η τελετή απονομής της σημαίας στους μαθητές της Στ’ Τάξης όπως και ο ορισμός παραστατών. Συγχαρητήρια σε όλους!!!