Επιστροφή σε Σύλλογος Γονέων

Συμμετοχή στο καρναβάλι

Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας θα πάρει μέρος στο Καρναβάλι των Μικρών με στολή εμπνευσμένη από την βραβευμένη ταινία COCO. Η στολή θα είναι σε μεξικάνικο ύφος, με φούστα μακριά μονόχρωμη, εσάρπα με έθνικ λεπτομέρειες και στέκα με λουλούδια στα μαλλιά για τα κορίτσια. Για τα αγόρια, μαύρο μεξικάνικο σομπρέρο, μαύρο σακάκι μπολερό με ασημένια σιρίτια, κόκκινο παπιγιόν και κόκκινο ζωνάρι. Τα κορίτσια θα φορούν λευκό μπλουζάκι ή πουκαμίσα και τα αγόρια λευκό πουκάμισο ή μπλούζα και μαύρο παντελόνι. Η τιμή είναι στα 16,00 ευρώ για τα παιδιά και 18,00 ευρώ για τους ενήλικες.

Παρακαλούμε να παραδώσετε στη διευθύντρια του σχολείου τις δηλώσεις συμμετοχής σας και το αντίστοιχο χρηματικό ποσό, μέχρι την Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου. Για οποιαδήποτε ερώτηση μπορείτε να καλέσετε στo τηλέφωνo 6938446670

Πρόταση για μακιγιάζ

Η στέκα θα είναι όπως στη φωτογραφία