logo kanto n akoystei 2024 tr 539x303 1

Το σχολείο μας συμμετέχει στον μαθητικό διαγωνισμό τραγουδιού  του European School Radio  ”Κάν΄το ν΄ ακουστεί 2024” με θέμα:  “Η δύναμη της φιλίας” – “The power of friendship”  με το τραγούδι ‘‘Έλα κι εσύ!”

Οι μαθητές και μαθήτριες της Ε’ και ΣΤ’ τάξης του Δημοτικού μας, με την  εκπαιδευτικό μουσικής Δάφνη Ζουρνατζή και τη συμβολή της εκπαιδευτικού Π.Σ. Δήμητρας Μπουλούζου, έγραψαν τους στίχους, βοήθησαν στη μελοποίηση και τραγούδησαν το ”Έλα κι εσύ!”, ένα τραγούδι που μιλάει για τη ζεστασιά και παρηγοριά της φιλίας που δημιουργείται στο σχολικό περιβάλλον.

Με τη συνοδεία της κυρίας Δάφνης (κιθάρα) και της κυρίας Δήμητρας (βιολί) και ηχογράφηση που έλαβε χώρα στην τάξη, τα παιδιά συμμετέχουν στον διαγωνισμό με ένα γλυκό και όμορφο τραγούδι!

Ευχόμαστε στα παιδιά καλή επιτυχία στον διαγωνισμό!

Θα ενημερωθείτε εκ νέου για την έναρξη της ψηφοφορίας και ευχόμαστε με την ψήφο σας να δείξετε την υποστήριξή σας στο σχολείο μας!