Με το άνοιγμα των σχολείων το νέο έτος οι εκπαιδευτικοί του σχολείου κόψαμε την καθιερωμένη βασιλόπιτα που ετοιμάζει κάθε χρόνο η εκπαιδευτικός κ. Ε. Βουρλογιάννη. Το “φλουρί”  βρήκε η κ. Ι. Νταβάκου! Την Τετάρτη,  10/1/2024, η κ. Δώρα, η τραπεζοκόμος, ετοίμασε μια ακόμη βασιλόπιτα για τους εκπαιδευτικούς. Τυχερή σε αυτήν ήταν η κ. Σ. Φιλατζικιώτη!

Την Τετάρτη, 10/1/2024,  επίσης, πραγματοποιήθηκε στο Ολοήμερο η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας. Η κ. Δώρα δημιούργησε μια πεντανόστιμη, αφράτη με πλούσια γεύση βασιλόπιτα, το παραδοσιακό ελληνικό γλυκό για την πρώτη μέρα του χρόνου, αλλά και όλον τον Ιανουάριο.

Οι τυχεροί που κέρδισαν τα “φλουριά”  ήταν η Μελίνα Δημητροπούλου και ο Κωνσταντίνος Ρούφος.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Δώρα για την προσφορά της.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία και πολλή αγάπη!