Χωρίς τίτλο

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία  στις 3 Δεκεμβρίου  και κατόπιν επικοινωνίας μας με την Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή, θα επισκεφτεί το  σχολείο μας την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2023 ο παραολυμπιονίκης και Α΄αντιπρόεδρος της ΕΠΕ κ.Τσιβίλης Αθανάσιος. Είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά για το σχολείο μας  αυτή η επίσκεψη, καθώς ο κ. Τσιβίλης ΑΘ.  θα αλληλεπιδράσει, θα συζητήσει, αλλά και θα μοιραστεί με τους μαθητές μας τα προσωπικά βιώματα από την καθημερινότητά του, τον εργασιακό του χώρο, τον αθλητισμό, τους Παραολυμπιακούς αγώνες στους οποίους συμμετείχε και θα  μας περιγράψει μία άλλη όψη των ανθρώπων με αναπηρία. Η δράση αυτή θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας και θα έχει διάρκεια 2 διδακτικών ωρών.