ΣΧ. ΨΥΧΑγαπητοί γονείς / κηδεμόνες, μαθητές/τριες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σήμερα 20-11-2023 τοποθετήθηκε ως Σχολική Ψυχολόγος στο σχολείο μας, η κ. Αικ. Μαρίνη.  Θα είναι διαθέσιμη στο σχολείο κάθε Τετάρτη. Για τις ώρες και τον τρόπο επικοινωνίας θα ενημερωθείτε εκ νέου.

Τόσο οι Σχολικοί Ψυχολόγοι όσο και οι Σχολικοί Κοινωνικοί Λειτουργοί παρέχουν ψυχοκοινωνικό υποστηρικτικό έργο στη σχολική κοινότητα.  Οι όποιες παρεμβάσεις θα διέπονται από τους βασικούς κανόνες δεοντολογίας, όπως ορίζεται από το σχετικό νομικό πλαίσιο.

Όποιος ενδιαφερόμενος επιθυμεί, μπορεί να επικοινωνεί με την Ψυχολόγο αρχικά τηλεφωνικά μέσω του σχολείου   στο 210-6818264 (κάθε Τετάρτη).

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν ή/και κρίνεται απαραίτητο να δέχονται συστηματική συμβουλευτική υποστήριξη, πρέπει να διαθέτουν τη σύμφωνη γνώμη του γονέα/κηδεμόνα τους συμπληρώνοντας μια φόρμα συγκατάθεσης.

Για να διαβάσετε τα καθήκοντα και τις αρμοδιότητες των ψυχολόγων και των κοινωνικών λειτουργών, πατήστε εδώ.

Η διευθύντρια του σχολείου