Χωρίς τίτλοΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Η σχολική εκδήλωση για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023  και ώρα 08.30 από τους/τις μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης. Υπεύθυνη γιορτής είναι η δασκάλα της τάξης, κ. Νταβάκου Ιωάννα. Μπορούν να την παρακολουθήσουν οι γονείς των μαθητών/τριών της Δ΄ τάξης.

Αρχικά, θα γίνει η παράδοση της σημαίας στους/στις μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης, οι οποίοι θα πρέπει να προσέλθουν όλοι (και των δύο περιόδων), λόγω της παράδοσης της σημαίας, φορώντας τα ρούχα της παρέλασης (σημαιοφόροι, παραστάτες, διμοιρίτες, ταμπελοφόροι και υπεύθυνοι κατάθεσης στεφάνου) και στη συνέχεια θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση. Επίσης, όσοι γονείς των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης επιθυμούν μπορούν να παρακολουθήσουν την παράδοση της σημαίας.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο κατά το διάστημα 8.15-08.30 και θα αποχωρήσουν περίπου στις 09.45. Η Πρωινή υποδοχή και το Ολοήμερο  δε θα λειτουργήσουν σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Η διευθύντρια του σχολείου