Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα τελεστεί  τη Δευτέρα 12-09-2022 και ώρα 09.00.  Ώρα προσέλευσης των μαθητών 08.45-09.00.  Μετά την τέλεση του Αγιασμού οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν στις τάξεις τους με τους/τις δασκάλους/λες τους, θα γνωριστούν, θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν  περίπου στις 10.30  με ευθύνη των γονέων τους.

Αφού οι μαθητές/τριες εισέλθουν στις αίθουσες, οι γονείς των παιδιών της Α΄ τάξης, των μετεγγραφέντων/εισών μαθητών/τριών και του Ολοήμερου προγράμματος θα έχουν μια σύντομη ενημέρωση από τη Διευθύντρια του σχολείου κ. Μαρία Βαστάκη και τους εκπαιδευτικούς του Ολοημέρου κ. Ελένη Βουρλογιάννη και κ. Σταύρο Καρτσωνάκη.

Όλες/οι  οι μαθήτριες/τες θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο με τη σχολική τους τσάντα.

Οι γονείς/κηδεμόνες μπορούν να συνοδεύσουν τα παιδιά τους εντός του σχολικού χώρου.

Ευχόμαστε σε όλους «Καλή σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη!»

Οι εκπαιδευτικοί

Η διευθύντρια