Σήμερα, 17 Νοέμβρη 2021, όλα τα παιδιά του σχολείου παρακολούθησαν από τις τάξεις τους τη “γιορτή”  που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης με τη δασκάλα τους, κ. Πολυχρόνη Αθηνά, για να τιμήσουν την επέτειο του Πολυτεχνείου 1973.

Ήταν μια υπέροχη δουλειά που ενθουσίασε, τόσο ως προς το περιεχόμενο όσο και ως προς τη σκηνοθεσία,  παιδιά και δασκάλους. Σημαντικό ρόλο σε αυτή τη γιορτή έπαιξε η χρήση των νέων τεχνολογιών.

Η “γιορτή” ήταν  αποτέλεσμα της  αγάπης της δασκάλας σε αυτό που κάνει, της συνεργασίας των μαθητών/τριών μεταξύ τους, της συνεργασίας των μαθητών/τριών με τη δασκάλα τους, της συνεργασίας μεταξύ των εκπαιδευτικών και της υποστήριξης της διεύθυνσης του σχολείου σε οτιδήποτε αφορά τον τεχνολογικό και υλικό εξοπλισμό που απαιτείται.

Επίσης, προσφέρθηκε σε κάθε μαθητή/τρια της Ε΄ τάξης αναμνηστικό dvd με τη “γιορτή”.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!

Πατήστε εδώ, για να διαβάσετε το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων.