Σας ενημερώνουμε ότι η κατάταξη των μαθητών/τριών – αποφοίτων στο Γυμνάσιο γίνεται μέσω web εφαρμογής σύμφωνα με την υπ΄ αριθμ. Φ19.1/21173/25-11-2020 Εγκύκλιο  του ΥΠΑΙΘ.

Η χωροταξική κατανομή των μαθητών θα γίνει βάσει της διεύθυνσης  της μόνιμης κατοικίας τους. Γι΄ αυτόν τον λόγο (μόνο εάν έχει υπάρξει αλλαγή στη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας) οφείλετε   να προσκομίσετε  αποδεικτικό μόνιμης κατοικίας σας  μέχρι την Παρασκευή  11 Δεκεμβρίου 2020  με ένα από τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Συμβολαιογραφική πράξη ιδιοκτησίας
  2. Ιδιωτικό συμφωνητικό ενοικίασης που έχει κατατεθεί ή καταχωρηθεί ηλεκτρονικά στην Εφορία
  3. Με στοιχεία που προκύπτουν από τη φορολογική δήλωση γονέα/κηδεμόνα

Επίσης, ενημερώστε το σχολείο σε ποιο Γυμνάσιο φοιτά μεγαλύτερος/η αδελφός/ή   και επιθυμείτε σε αυτό να φοιτήσει και το άλλο σας παιδί.

Όσοι προσκομίσετε δικαιολογητικά, επικοινωνήστε με τη διεύθυνση του σχολείου (τηλ.: 2106818264), για να καθορίσετε συγκεκριμένη ώρα συνάντησης ή στείλτε τα στο μέιλ του σχολείου: mail@6dim-amarous.att.sch.gr

Η διευθύντρια του σχολείου